Okudum #33 Kuralsız

15 Temmuz 2014 Salı

| | |

        Herkese merhaba! Bugün çok sevdiğim bir serinin yorumuyla buradayım. Kuralsız'ı okumadan hemen önce Uyumsuz'u izledim ve gerçekten çok başarılı buldum özellikle Dört için Theo James harika bir seçim. :D Şimdi Yandaş'ı okuyorum Migros'un Babalar Günü indiriminde görünce almadan geçemedim. Yandaş'ın ilerleyen bölümlerinde neler olur bilemiyorum ama ilk iki kitaba göre bana daha sönük geldi. Neyse, gelelim Kuralsız'ın yorumuna.
 
        Yine heyecanın tavan yaptığı, aşırı sürükleyici bir kitaptı. Çok kısa sürede bitirdim ve bütün beklentilerimi karşıladı. Öğrendiklerim yüzünden ağzımın açık kaldığı zamanlar oldu. Özellikle son kısımlar kesinlikle tahminim dışında gelişti. Bu seriye başlamadıysanız çok büyük bir şey kaybediyorsunuz.
 
         Tris'e ne kadar kızdığımı anlatamam hatırlayınca deliriyorum. O Dört'ten ne zaman bir şeyler saklasa ben sinirden çatlıyordum. Tabii Dört arada bunları yapmadı değil. Ama o sonuçta o Dört. Yani affedilebilir ama Tris kesinlikle affedilemez.
 
          Bu kitapta ortalık ciddi anlamda karışıyor ve kendinizi büyük bir karmaşanın ortasında buluyorsunuz. Bir olay bitiyor, başka bir olay başlıyor. Dostlar düşman, düşmanlar dost oluyor zaman zaman. Bolca ihanet ve ölüm içeriyor. Dört ve Tris hiçbir zaman pes etmiyorlar.
 
          Son olarak şunu söyleceğim bu kitapla birlikte distopyalara olan ilgim iyice arttı. Bundan sonra daha fazla distopya okuyacağım. Bu sene sınava hazırlandığım için çok fazla kitap okuyamıyorum o yüzden ne zaman sipariş veririm bilmiyorum. Bu sene hayırlısıyla bir geçsin çok güzel şeyler yapacağım. Bir sonraki yoruma kadar kendinize iyi bakın!
 
0 yorum:

Yorum Gönder