Okudum #10 Küçük Arı

15 Ağustos 2013 Perşembe

| | |        Bu kitabı okuduğunuzda herkese anlatmak isteyeceksiniz. Bunu yaptığınızda, lütfen, neler olduğunu anlatmayın; çünkü bütün büyü olayların akışında...

         Tahmin ettiğim gibi bitirdiğimde kızdım kendime niye bekletmişim ki bu kadar? Az önce bitirdim ve içimde tuhaf bir sızı var, çok etkilendim.

        Başlarda sıkıldım ve anlatımı çok sade değildi bu yüzden ilerlemem biraz zor oldu ama değdi. Kitap Nijeryalı bir mülteciyi anlatıyor. Bu kitaptan önce mültecilerin böyle olduklarını ve bu kadar şey yaşamış olduklarını bilmiyordum. Kitabın arkasındaki söze gerçekten hak verdim ne kadar anlatsam da olmayacak çünkü.

        Kitap ara ara geçmişi anlatıyor. Küçük Arı'nın başından geçenleri yavaş yavaş öğrenmeye başlıyorsunuz. Öğrendikçe kapatıp kapatıp kenara koydum kitabı çünkü o kadar çok duyguyu hissettim ki aynı anda daha fazla okuyamayacağım dedim.

        Kendime göre ders çıkardığımı düşünüyorum. Artık bıktım bu hayattan triplerine daha az girerim herhalde, Küçük Arı gibilerin benimkinin yanında bir hayatı bile kalmıyormuş meğer.

        Kitabı yorumlayamıyorum resmen, aklıma söyleyecek bir şey gelmiyor eğer okumuşsanız bana hak verirsiniz zaten. Saçma bir yayın oldu kusura bakmayın ama düşünemiyorum şuan. Keşke hemen yorumlamaya kalkmasaydım. Neyse eğer okumak gibi bir düşünceniz varsa tereddüt etmeyin.

0 yorum:

Yorum Gönder